Cookies

Náš web potrebuje na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti váš súhlas. Súhlas vyjadríte kliknutím na tlačidlo "OK". Viac informácií
Svoj súhlas môžete odmietnuť tu.

Aktuality

Nové kazuistiky o liečbe migrény

Sledujete novinky vo svojom odbore a chcete sa ďalej vzdelávať? Vzdelávací web https://www.e-kazuistiky.sk/ si pre vás pripravil tri nové kazuistiky o liečbe migrény.

Prvá kazuistika na tému Profylaktická biologická liečba migrény – cesta pre ťažkých migrenikov prináša prípad muža s frekventnou migrénou, ktorú je v súčasnosti možné liečiť aj monoklonálnou protilátkou proti CGRP.

Druhá kazuistika predstavuje 43-ročnú pacientku, ktorá trpí chronickou migrénou a pomocou liečby monoklonálnou protilátkou anti-CGRP sa jej podarilo výrazne znížiť počet migrenóznych záchvatov za mesiac.

Posledná kazuistika s názvom Kombinovaná liečba monoklonálnou protilátkou a botulotoxínom u pacientov s farmakorezistentnou migrénou – nová výzva? prináša prípad mladej pacientky s frekventnými, intenzívnymi a dlhotrvajúcimi záchvatmi migrény s vizuálnou aurou s MIDAS skóre IV.

Ak ste registrovanými užívateľmi webu e-kazuistiky, máte po preštudovaní všetkých kazuistík možnosť absolvovať akreditovaný AD test. AD testy sú prístupné iba pre registrovaných používateľov po prihlásení.

Každý AD test je vždy naviazaný na Edukačný blok zložený z niekoľkých kazuistík. Po otvorení ktorejkoľvek kazuistiky v príslušnom bloku sú v pravej časti obrazovky zobrazené ostatné diela patriace do bloku. Na sprístupnenie tlačidla „Vykonať AD test“ je potrebné prezrieť si všetky súvisiace kazuistiky.

Prečítajte si aj Podmienky získania kreditov.